Joanna Salwin

 

 

Joanna Salwin

Swoje pierwsze kroki stawiałam i zdobywałam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w Zakładzie Poprawczym oraz w Zespole Placówek Specjalistycznych.

Od 2018 roku związałam swoją drogę zawodową ze Stowarzyszeniem Niesienia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk Nadziei”, gdzie pracuję jako psycholog, socjoterapeuta i wychowawca. Obcowanie z dziećmi każdego dnia jest dla mnie niegasnącą fascynującą przygodą, w której staram się kierować dewizą: ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Półtoraroczny wolontariat w Centrum Interwencji Kryzysowej utwierdził mnie w przekonaniu, że do sytuacji bez wyjścia jest nieskończenie wiele wejść. Poszukiwanie rozwiązań skierowało mnie w kierunku nurtu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu gdzie ukończyłam I i II stopień i upatruję swoją dalszą ścieżkę rozwoju, ponieważ rozwiązanie jest w każdym, wystarczy tylko po nie tu i teraz sięgnąć i spojrzeć w przyszłość. Jako artystyczna dusza odnajduję swoje miejsce w szeroko pojętej Arteterapii, gdzie każdy może pozwolić sobie na akceptację, otwartość, twórczość i rozwój, przy pozostaniu po prostu sobą. Prywatnie wciąż ciekawa, jak dziecko otaczającego świata: pasjonatka wspinaczki, turystyki oraz aktywności fizycznej, ceniąca sobie chwile zadumy przy nastrojowej muzyce i książce.

W Gdańskim Stowarzyszeniu „Promyk Nadziei” prowadzę: