Edyta Klik-Dąbrowska

 

Edyta Klik – Dąbrowska

Ukończyłam kursy i szkolenia: Studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej na Uniwersytecie Gdańskim -Szkolenie Pracowników Świetlic Socjoterapeutycznych i Profilaktycznych, szkolenia w zakresie pomocy dziecku krzywdzonemu. –Szkolenie z zakresu pedagogiki zabawy –kurs trenera Odysei Umysłu -Trening Grupowy Treningu Zastępowania Agresji   -Szkolenie Wstęp do socjoterapii    Szkolenie – Szkołę dla rodziców

W 2002 roku uczestniczyłam w tworzeniu podobnej  świetlicy na terenach po powodziowych, Świetlicy „Pod Kasztanem” na Gdańskiej Oruni. Pracowałam w niej do 2005r.

Od 2006 roku   nie przerwalnie pracuję dla dzieci i młodzieży w Gdańskim Stowarzyszeniu „Promyk Nadziei” gdzie jestem  prezeską. Razem z moimi pracownikami tworzymy zespół o szerokich kompetencjach. Widzimy jak na co dzień wygląda życie współczesnej rodziny. Rozumiemy  i widzimy potrzebę rozszerzenia naszej działalności o kolejne formy np. szkołę dla rodziców i opiekunów, zajęcia kształtujące umiejętności społecznych itp.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną oraz mamą Jaśka ( 15l. ) i Ignasia (3,5 l). Moje dzieci są dla mnie niezwykłym wyzwaniem wychowawczym, konfrontacją wiedzy z rzeczywistością, wielką radością z odkrywania drugiego człowieka.

Moją pasją od niedawna jest ogród, fascynują mnie  też piękne górskie widoki, morza, oceany i cuda przyrody. Wielką frajdę sprawia mi jazda na łyżwach, sankach i od niedawna na nartach. Jestem otwarta na nowe wyzwania.

Mój starszy syn o mnie :

Nigdy się nie poddaje i nie daje za wygraną. Mama z łatwością pokonuje granice wcześniej uważane, za nie do przekroczenia.

 

W Gdańskim Stowarzyszeniu „Promyk Nadziei” prowadzę: